30 września 2023

egos-cip.eu

Etyczne i elektroniczne poszukiwanie pracy

Rodzaje wsparcia informatycznego dla małych firm

8 min read

Rodzaje wsparcia informatycznego dla małych firm

Informatyczna obsługa firm czy i kiedy jest potrzebna outsourcing usług informatycznych dla średnich firm?
Osbługa informatyczna firm a bezpieczeństwo w małych firmach

Istnieją różne rodzaje wsparcia IT, w tym usługi wewnętrzne i zlecone na zewnątrz. Usługi te oferują szereg korzyści dla właścicieli małych firm. Zewnętrzni dostawcy usług informatycznych są bardziej proaktywni i przeprowadzają dogłębną analizę Twojej firmy, aby zapewnić, że Twoje systemy są chronione przed zagrożeniami. Zapewniają również regularną konserwację i monitoring, aby zapewnić, że systemy działają prawidłowo. Prowadzą również dochodzenia w sprawie problemów i szukają ich pierwotnych przyczyn.

Poziomy wsparcia informatycznego

Istnieją różne poziomy wsparcia informatycznego. Pierwszym z nich jest poziom 0, co oznacza, że świadczone wsparcie jest łatwe do uzyskania przez użytkowników. Celem tego typu wsparcia jest dostarczenie rozwiązania w zasięgu klienta, co skraca czas, jaki personel poświęca na rozwiązywanie prostych problemów. Inne poziomy wsparcia informatycznego, takie jak Poziom 2 i Poziom 3, wiążą się z pomocą zasobów ludzkich.

Wraz z rozwojem i ekspansją firmy, budowanie zespołu wsparcia technicznego może stać się wyzwaniem. To właśnie tutaj ustanowienie struktury i określenie potrzeb organizacji staje się kluczowe. Na przykład, firma produkująca oprogramowanie prawdopodobnie będzie doświadczać częstych problemów technicznych, podczas gdy firma handlowa lub usługowa doświadczy ich mniej.

Wsparcie na poziomie 2 obejmuje pracę ekspertów posiadających wysokopoziomową wiedzę w określonych dziedzinach. Mogą to być inżynierowie, architekci lub twórcy. Technicy ci mają dostęp do najbardziej szczegółowych informacji o firmie i są w stanie zaoferować rozwiązania różnych problemów technicznych. Technicy na tym poziomie próbują zrozumieć podstawowy problem, zanim zaproponują jego rozwiązanie. Czasami kierują klienta do następnego poziomu wsparcia po dodatkową pomoc.

Wsparcie IT poziomu 3 jest wyższym poziomem niż poziom 2. Jest to wyższy poziom wsparcia technicznego i jest najbardziej zaawansowany. Często oznaczany jest skrótem T3 lub L3. Ten poziom odpowiada za zajmowanie się skomplikowanymi zagadnieniami i specjalistyczną wiedzą. Inne nazwy dla Tier III to high-end i back-end support. Specjaliści ci współpracują zarówno z personelem Tier I jak i II oraz badają i opracowują rozwiązania.

Wsparcie IT poziomu 4 obejmuje inżynierów i techników. Mogą oni pomagać klientom przez telefon, chociaż zwykle wymaga się od nich prowadzenia rozmów z klientem. Technicy ci to zazwyczaj analitycy wsparcia komputerów stacjonarnych, inżynierowie lub technicy wsparcia IT. Wsparcie trzeciego poziomu zapewnia rozwiązania problemów, które nie mogą być rozwiązane przez inne poziomy. Te poziomy to najbardziej zaawansowane poziomy wsparcia IT, a klient powinien rozważyć tę opcję, jeśli ma złożony problem, który wymaga zaawansowanej pomocy.

Poziomy wsparcia IT różnią się w zależności od dostawcy. Większość dostawców usług zarządzanych ma co najmniej trzy poziomy. Istnieją jednak również pakiety, które są dostarczane z większą lub mniejszą ilością wsparcia. Pakiet drugiego poziomu jest zazwyczaj wystarczający do zaspokojenia potrzeb większości firm. W większości przypadków firmy wybierają poziom 2 wsparcia IT.

Trzeci poziom wsparcia skupia się na rozwiązaniu pierwotnej przyczyny problemu klienta. Technicy ci są zazwyczaj programistami komputerowymi lub inżynierami posiadającymi rozległą wiedzę na temat używanego oprogramowania lub sprzętu. Mogą oni nawet rozwiązywać poważne problemy wpływające na produkcję produktów firmy. Ci specjaliści wsparcia technicznego poziomu 3 mogą również przekazywać rozwiązania pracownikom wsparcia technicznego niższego poziomu.

Wielu dostawców zarządzanych usług IT oferuje wiele poziomów wsparcia informatycznego. Poziomy te mogą być dostosowane do potrzeb technologicznych użytkownika. Identyfikacja najlepiej dopasowanego dostawcy wsparcia IT dla Twojej firmy może być myląca, ale istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby poprawić jakość świadczonych usług.

Koszty wsparcia informatycznego

Koszty wsparcia informatycznego są trudne do oszacowania. Nieaktualny system zarządzania dokumentami lub przestarzały system realizacji zamówień w magazynie może powodować wielogodzinne przestoje i marnować czas pracowników administracyjnych. Takie nieefektywności mogą zwiększyć koszty marketingu, pracy oraz wydatki operacyjne i kapitałowe. Mogą również zwiększyć kwotę należności, co skutkuje dłuższymi cyklami płatności i większą liczbą odpisów.

Wielkość firmy to kolejny czynnik, który wpływa na koszty wsparcia IT. Małe firmy zazwyczaj będą potrzebowały mniejszego wsparcia niż duże korporacje i średnie przedsiębiorstwa. Na przykład mała firma z pojedynczym serwerem nie będzie potrzebowała tyle pomocy, co duża korporacja z wieloma podstawowymi aplikacjami. Duże firmy z pamięcią masową lokalną i w chmurze będą miały więcej danych i wyższe potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, co spowoduje wyższe koszty wsparcia IT.

Usługi doraźnego wsparcia informatycznego mogą kosztować już od 75 PS za godzinę, ale mogą kosztować nawet 90 PS za godzinę lub więcej. Wielu dostawców wsparcia ad hoc pobiera również opłatę za wezwanie, aby pokryć koszty podróży. Usługi wsparcia informatycznego ad hoc są często tańsze niż pełnoetatowe działy IT.

Dostawcy wsparcia IT mogą pomóc w określeniu odpowiedniej usługi wsparcia IT dla Twoich potrzeb. Usługi wsparcia informatycznego o stałej stawce są dobrym rozwiązaniem dla małych firm, ale mogą być również drogie dla dużych firm. Małe firmy często uważają, że taniej jest skorzystać z usług zewnętrznego zespołu wsparcia informatycznego. Mogą one zapewnić wysoki poziom usług, ale nie są tak proaktywne jak pełnoetatowy dział IT.

Koszty usług wsparcia IT są zależne od branży, wielkości organizacji oraz stosowanych narzędzi. Usługi wsparcia IT zapewniają utrzymanie i wsparcie dla systemów i sieci, zapewniając, że są one funkcjonalne i aktualne. Działy IT określają również, jaki sprzęt i oprogramowanie są najlepsze dla organizacji, a następnie instalują je i utrzymują. Dedykowane działy IT mogą również pomóc w resetowaniu haseł i innych problemach, jakie mogą mieć pracownicy.

Średnie koszty wsparcia IT dla małych firm różnią się, ale mogą wynosić od 300 dolarów miesięcznie do 2500 dolarów miesięcznie. Usługi zarządzane, z drugiej strony, mają tendencję do kosztowania więcej niż w domu techników IT. Podczas gdy średnie koszty dla in-house IT tech może osiągnąć do 15.000 dolarów rocznie, zarządzane usługi mogą kosztować w dowolnym miejscu od 500 dolarów do 2000 dolarów miesięcznie.

Korzystanie z usługi wsparcia IT w chmurze może obniżyć ogólne koszty. Dostawcy usług w chmurze konsolidują wszystkie istotne narzędzia w jednej platformie chmurowej. Najbardziej zaawansowane rozwiązania wykorzystują sztuczną inteligencję do automatycznego kategoryzowania i kierowania przypadków wsparcia IT do odpowiednich zespołów. ServiceNow obejmuje również zarządzanie poziomem usług i pulpit nawigacyjny oparty na sztucznej inteligencji, który zapewnia istotny kontekst i pomaga agentom szybciej rozwiązywać więcej spraw.

Dla małych firm inwestowanie w wewnętrzny zespół wsparcia IT może wydawać się trudne. Jednak koszty przestojów mogą być znaczne. Od awarii serwera do słabo działającego systemu komputerowego, przestoje mogą spowodować utratę produktywności firmy. W przypadku organizacji zatrudniających dziesięciu pracowników może to oznaczać ponad 12 000 USD rocznie.

Outsourcingowe wsparcie IT

Outsourcingowe wsparcie IT to opłacalny sposób na zwiększenie efektywności działu IT. Przekazując dostawcy usług IT bieżące operacje, zgodność z przepisami i poprawki bezpieczeństwa, można zaoszczędzić do czterdziestu procent budżetu IT. Cena tych usług różni się w zależności od lokalizacji i doświadczenia sprzedawcy. Ci na Ukrainie, na przykład, pobierają około 40 dolarów za godzinę za najwyższej jakości ekspertyzy.

Najważniejsze jest, aby zbadać firmę przed zatrudnieniem ich usług. Pamiętaj, aby przeczytać recenzje online, porozmawiać z obecnymi klientami i sprawdzić referencje. Doświadczona firma wsparcia IT będzie miała zasoby, aby zapewnić całodobowe wsparcie. Zapewni to, że problemy są rozwiązywane, nawet jeśli firma jest zamknięta na dzień.

Jeśli masz ograniczony personel IT, być może nadszedł czas, aby zlecić obsługę informatyczną na zewnątrz. Firma Managed Service Provider (MSP) specjalizuje się w technologiach biznesowych i ma dostęp do szkoleń i rozwoju. Może również doradzić najlepsze technologie dla Twojej firmy. Będzie w stanie poradzić sobie z krytycznymi awariami i codziennymi problemami.

Kolejną korzyścią płynącą z outsourcingu potrzeb w zakresie wsparcia IT jest oszczędność kosztów. Większość dostawców usług zarządzanych pobiera miesięczną opłatę, a większość z nich zawiera wskazówki dotyczące opracowania rocznego budżetu na technologię. Korzystając z zewnętrznego wsparcia informatycznego, można zaoszczędzić pieniądze i czas, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na zatrudnienie personelu informatycznego. Outsourcing IT może również zmniejszyć ryzyko kosztownych przestojów sieci.

Dostawca usług Managed IT będzie monitorował infrastrukturę IT, wdrażał żądania zmian i zapewniał proaktywne monitorowanie. Ich wiedza i doświadczenie pozwalają na zapewnienie skalowalności, efektywności kosztowej i ciągłej ewolucji infrastruktury IT. Niezależnie od tego czy szukasz bieżącego monitorowania i zarządzania czy proaktywnej optymalizacji infrastruktury IT, ScienceSoft może zapewnić właściwe wsparcie IT. ScienceSoft posiada 15 lat doświadczenia i jest partnerem konsultingowym AWS Select.

Dostawca usług IT pozna specyficzne wymagania Twojej firmy i oceni technologię, system i sieć. Następnie zaproponuje obszary wsparcia, które przyniosą korzyści Twojej firmie. Korzyści z posiadania partnera, który zna technologię i sieć Twojej firmy są ogromne. Jednak przed zatrudnieniem dostawcy wsparcia IT należy rozważyć potrzeby firmy.

Wsparcie IT jest kluczowe dla sukcesu Twojej firmy. Zdejmuje ciężar codziennych zadań i oddaje je w ręce ekspertów z branży. Największą korzyścią z outsourcingu wsparcia IT jest efektywność kosztowa. Jest to znacznie bardziej wydajne, a Ty możesz cieszyć się taką samą jakością usług od firmy, która specjalizuje się w tym obszarze.

Koszty obsługi informatycznej są bardzo zróżnicowane. Niektóre firmy oferują obsługę informatyczną dla firm za stałą cenę za użytkownika lub stałą cenę za godzinę. Stawki są bardzo zróżnicowane w zależności od poziomu wymaganej wiedzy i liczby pracowników.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]